Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

Aktualności

wybierz stronę: 1 2 3 4 5 > »
2017-02-22 Informacja

Informacja

W czasopiśmie Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego "Farmacja Polska" numer: Farm Pol, 2017 . 73 (1) str. 13-16 ukazał się artykuł "Władysław Szczepański - przewodniczący Oddziału Olsztyńskiego  Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego w latach 1973-1982.


 http://www.ptfarm.pl/?pid=591&docid=6759

Czytaj dalej
2017-02-22 Ogólnopolskie sympozjum rekolekcyjne dla farmaceutów w  Nałęczowie...

Ogólnopolskie sympozjum rekolekcyjne dla farmaceutów w Nałęczowie...

Zapraszamy farmaceutów, studentów farmacji oraz innych pracowników służby zdrowia na ogólnopolskie sympozjum rekolekcyjne pt. Leczenie w ginekologii a nauka Kościoła Katolickiego, które odbędzie się w dniach 17-19 marca 2017 roku w Nałęczowie koło Lublina.

Czytaj dalej
2017-02-21 Komunikat

Komunikat

 

Szanowni Państwo,

 

Poselski projekt zmian w prawie farmaceutycznym, który zakłada uporządkowanie rynku oraz ograniczenie istniejących patologii, od dawna cieszy się poparciem ze strony samorządów: aptekarskiego, pielęgniarek i położnych oraz diagnostów laboratoryjnych. Zmiany w prawie popierają też młodzi farmaceuci z Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji. Teraz do grona jego zwolenników dołączyli także przedstawiciele samorządu lekarskiego. Tym samym projekt uzyskał szerokie poparcie ze strony kluczowych organizacji, skupiających w sumie ponad 0,5 miliona osób reprezentujących tzw. „biały personel”.

 

Więcej informacji:

http://www.nia.org.pl/2017/02/20/srodowisko-medyczne-popiera-projekt-zmian-w-prawie-farmaceutycznym/

Czytaj dalej
2017-02-16 List młodych farmaceutów do Posłanek i Posłów

List młodych farmaceutów do Posłanek i Posłów

 

Nazywam się Tomasz Nawrocki i zwracam się do Państwa w imieniu organizatorów akcji zbierania podpisów pod "Listem młodych farmaceutów do Posłanek i Posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencji".

List ma na celu poparcie zmian proponowanych w poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne. Chcemy, aby prawdziwy głos młodych farmaceutów został wysłuchany i wzięty pod uwagę podczas obrad sejmowych.

Zachęcamy wszystkich młodych magistrów farmacji do poparcia inicjatywy.

 

Strona na portalu społecznościowym facebook.

https://www.facebook.com/PrzyszloscPolskiejFarmacji/?fref=ts

 

Poniżej przesyłam treść listu

http://bit.ly/2k9Rr4M

 

Podpisy zbieramy w sposób elektroniczny lub papierowy, w zależności od preferencji osoby podpisującej.

Formularz do zbierania podpisów: elektroniczny http://bit.ly/2jRctnt ; papierowy http://bit.ly/2kGHPkW

 

Czytaj dalej
2017-01-27 .

.

 
KOMUNIKAT !
 
Uwaga na osoby p o d a j ą c e się za przedstawicieli policji, które dzwoniąc do aptek proszą o podanie danych właściciela apteki, danych osobowych, numerów kont itd. (w celu zabezpieczenia r z e k o m e j akcji policyjnej). Osoby te proszą o wpisanie na klawiaturze telefonu numeru 997 w celu połączenia się z najbliższym posterunkiem policji i weryfikacji prawdziwości akcji policyjnej, jednocześnie łącząc ofiarę z fikcyjną linią, kierującą do kolejnego oszusta, który potwierdza zmyśloną wersję.
Wszelkie tego typu sytuację prosimy o zgłaszanie policji, najlepiej OSOBIŚCIE, w celu wyjaśnienia i zweryfikowania sprawy.
Czytaj dalej
2017-01-27 Poselski projekt nowelizacji Prawa farmaceutycznego trafi na posiedzenie plenarne Sejmu

Poselski projekt nowelizacji Prawa farmaceutycznego trafi na posiedzenie plenarne Sejmu

 

 

Wniosek o odrzucenie poselskiego projektu nowelizacji prawa farmaceutycznego, zgłoszony przez posła Michała Cieślaka z ugrupowania Polska Razem Jarosława Gowina, podczas posiedzenia sejmowej Nadzwyczajnej Komisji ds. Deregulacji (25 stycznia br.), jest dużym zaskoczeniem dla całego środowiska polskich farmaceutów.

 

Nasze zdziwienie budzi fakt, iż podczas zaledwie 5-minutowego posiedzenia tej Komisji nie padły żadne argumenty merytoryczne ze strony Pana Posła uzasadniające tak radykalny wniosek, tym bardziej, że kilka tygodni wcześniej w trakcie pierwszego czytania ustawy, ta sama Komisja uznała projekt za zasadny i skierowała do dalszego procedowania. W efekcie, projekt uzyskał pozytywną opinię Sejmowej Komisji Zdrowia (17.01 br.). Ponadto jest spójny z projektem „dużej” nowelizacji ustawy prawa farmaceutycznego przygotowywanej przez Ministra Zdrowia, który również popiera te zapisy.

 

Dzisiejszy przebieg głosowania w żaden sposób nie zamyka dalszej ścieżki legislacyjnej projektu, który będzie poddany głosowaniu na posiedzeniu plenarnym Sejmu.

 

Naczelna Rada Aptekarska

Czytaj dalej
2017-01-24 I Wieczór Filmowy z Aptekarzem w tle - 15.02.2017 r.

I Wieczór Filmowy z Aptekarzem w tle - 15.02.2017 r.

 

W imieniu Okręgowej Izby Aptekarskiej w Olsztynie zapraszamy na:

 

I Wieczór Filmowy z Aptekarzem w tle

 

15.02.2017 o godzinie 18.00, w olsztyńskim kinie Awangarda.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o zgłoszenia na adres:

lukasz.puchala@uwm.edu.pl

zapisane osoby uzyskają hasło upoważniające do zakupu biletu w cenie 5 zł.

Czytaj dalej
2017-01-10 Zapraszamy do udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej w ramach ustawicznego kształcenia farmaceutów...

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej w ramach ustawicznego kształcenia farmaceutów...

Okręgowa Izba Aptekarska w Olsztynie wraz z firmą Labofarm zapraszają do udziału w konferencji naukowo-szkoleniowej w ramach ustawicznego kształcenia farmaceutów.

Czytaj dalej
2016-12-30 I Puchar Polski Farmaceutów w Narciarstwie Alpejskim

I Puchar Polski Farmaceutów w Narciarstwie Alpejskim

Zapraszamy Państwa do udziału w I Pucharze Polski Farmaceutów w Narciarstwie Alpejskim, który odbędzie się w Istebnej 28 stycznia 2017r.

 

Członkowie Okręgowej Izby Aptekarskiej w Olsztynie, chcący wziąć udział w w/w Imprezie proszeni są o kontakt do 16 stycznia 2017 r. z biurem OIA w  Olsztynie   (tel. 89 534 06 81,  e-mail: olsztyn@oia.org.pl ).
Czytaj dalej
wybierz stronę: 1 2 3 4 5 > »

Izba Aptekarska w Olsztynie

Wszystkie prawa zastrzeżone @ 2012
Projekt i wykonanie: